Kamizelka do monitorowania pracy serca

Chorzy na arytmię potrzebują 24-godzinnego monitoringu pracy serca. Dzięki nowej kamizelce z wbudowanym systemem EKG jest to o wiele łatwiejsze. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że uzyskaliśmy zatwierdzenie FDA i jesteśmy w stanie zaoferować naszym pacjentom i kardiologom naszą technologię – powiedział Juan Alcántara, dyrektor generalny Nuubo.

Wynalazek hiszpańskich naukowców – podkoszulek-EKG o nazwie Nuubo, został wyposażony w elastyczną opaskę zakładaną jak koszulka, która nie krępuje ruchów pacjenta i nie utrudnia mu codziennego życia. Na tkaninie umieszczono niewielkie urządzenie, do którego spływają dane, które następnie są przesyłane do systemu analizującego wyniki EKG.

Jest to nieinwazyjny system, który nie wymaga kabli, zapewniając pacjentom większy komfort i doskonałą jakość sygnału elektrokardiograficznego – mówią pomysłodawcy.

Zdaniem prof. J. Brugady, doradcy naukowego firmy: Nuubo znacząco poprawia diagnozę wielu arytmii, które podobnie jak migotanie przedsionków, wymagają okresu długotrwałego monitorowania. Jest to wygodna technologia dla pacjentów i bardzo przydatna dla kardiologów.

Innowacyjny, inteligentny system diagnozowania arytmii serca, Nuubo już zdobył uznanie wielu lekarzy. Produkt trafi na rynek na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz