Jogurty dla dzieci są szkodliwe?

Grupa Action for Sugar twierdzi, że około 95 procent jogurtów przeznaczonych dla dzieci zawiera niezdrowy poziom cukru i jest szkodliwa dla organizmu. Eksperci wezwali do całkowitego wycofania produktów wprowadzających w błąd.

Na potrzeby badania przeanalizowano 100 najpopularniejszych jogurtów dla dzieci. Wiele opakowań przyciągało uwagę najmłodszych zewnętrzną powłoką, na której zwykle widniały postaci z bajek. Niestety, do takich produktów zwykle dodawano syropy i koncentraty owocowe.

Okazuje się, że nawyk picia słodkich jogurtów może przerodzić się w niezdrowe łaknienie cukru. Takie dzieci mogą uzależnić się nawet od jogurtu. Spożywanie dużej ilości słodyczy jest niebezpieczne i może prowadzić do cukrzycy i innych poważnych problemów, a czasem nawet do śmierci.

W najgorszej z próbek naukowcy znaleźli 20,6 grama cukru w ​​100 gramach produktu. Tylko pięć procent jogurtów zawierało zdrowy poziom cukru – mniej niż pięć gramów na każde 100 gramów.

Opakowania jogurtów często zawierają wapń, witaminę D i białko. To tworzy „zniekształconą aureolę zdrowotną”, co sugeruje, że żywność ta jest całkowicie zdrowa i zawiera wyłącznie cukry z naturalnych źródeł, takich jak laktoza z mleka – podała organizacja w oświadczeniu.

Dodaj komentarz