Jogging nie tylko pomaga w walce z nadwagą

Jogging nie tylko pomaga w walce z nadwagą. Codzienne ćwiczenia w formie joggingu pomagają również poprawić pamięć i zwiększyć poziom inteligencji.

Wniosek ten został wysnuty przez ekspertów pracujących w Instytucie Cambridge, przy wsparciu amerykańskiego Krajowego Instytutu ds. Starzenia się.

Jak się okazało, codzienne, systematyczne bieganie przynosi korzystny wpływ nie tylko na kondycję fizyczną (pomaga spalić kalorie, wzmocnić mięśnie i uwolnić się od znienawidzonego cellulitu). Podobne ćwiczenie doskonale stymuluje również aktywność mózgu, przyczyniając się do poprawy pamięci i zwiększonej odporności na stres.

Neurolog Timothy Pool, który jest szefem grupy naukowców, ogłosił, że regularny jogging pomaga ciału w produkcji nowych komórek szarej materii w obszarach mózgu odpowiedzialnych za pamięć i funkcje poznawcze. Zdaniem naukowców, procesy tworzenia nowych komórek mózgu są prawdopodobnie związane ze zwiększonym przepływem krwi lub zwiększonym poziomem hormonów podczas joggingu.

Badacze zalecają każdemu seniorowi, aby biegał rano lub wieczorami, nie mniej niż 25 minut dziennie. Pozwoli to mu poczuć się szczuplejszym, bardziej energicznym i… mądrzejszym.

Dodaj komentarz