Jakie są wczesne objawy zbliżającej się cukrzycy? Zwróćcie uwagę na te znaki ostrzegawcze

Nadwaga, częste oddawanie moczu i niewyjaśnione zawroty głowy, to czynniki, które mogą zwiastować rozpoznanie cukrzycy typu II.

Zdaniem ekspertów, cukrzycę insulinoniezależną można rozpoznać na podstawie wielu kryteriów, chociaż najbardziej wiarygodnym sposobem rozpoznania choroby przewlekłej, jest badanie krwi na obecność nadmiernego poziomu cukru. Na przykład suchość w ustach, wolno gojące się rany, nadwaga, częste oddawanie moczu, zmęczenie, problemy ze wzrokiem, swędzenie w okolicy narządów płciowych i zawroty głowy, mogą być niepokojącymi objawami samej cukrzycy lub stanu przedcukrzycowego.

Do grupy wysokiego ryzyka choroby należą osoby powyżej 40. roku życia oraz osoby z nadwagą. Konieczne jest również monitorowanie stanu zdrowia osób z cukrzycą w rodzinie. Możemy zmniejszyć ryzyko, stosując zdrową dietę i regularne ćwiczenia (150 minut treningu o umiarkowanej intensywności tygodniowo).

Cukrzyca insulinoniezależna lub cukrzyca typu II, jest najpowszechniejszym typem cukrzycy. Choroba może zwiększać ryzyko innych chorób zagrażających życiu, w tym dysfunkcji serca, naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Dodaj komentarz