Jaki jest odpowiedni moment na spożycie zielonej herbaty i w jakiej ilości powinno się ją pić?

Niezależnie od tego, czy zrzucasz dodatkowe kilogramy, czy popijasz zieloną herbatę ze względu na jej właściwości przeciwutleniające, napój ten musi być spożywany z umiarem.

Z biegiem lat zielona herbata stała się ulubionym napojem wśród entuzjastów zdrowia ze względu na jej niezliczone korzyści zdrowotne. Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, minerały i witaminy i ma wiele korzyści, w tym pomaga w utracie wagi, poprawia metabolizm organizmu, promuje zdrowie jamy ustnej, wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe i pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca i nowotworów. Ale jaki jest najlepszy czas na wypicie zielonej herbaty i ile należy jej spożywać w ciągu dnia?

Większość ludzi uważa, że ​​spożywanie zielonej herbaty na czczo jest najlepszym sposobem na uzyskanie korzyści z tego napoju, jednak w rzeczywistości, może to mieć niekorzystny wpływ na wątrobę i może ją uszkodzić. Ponadto, kofeina zawarta w tej herbacie, może prowadzić do odwodnienia organizmu i stymulować uwalnianie kwasu żołądkowego, co może powodować niestrawność a nawet wrzody.

Aby skorzystać z pełnej mocy antyoksydacyjnej zielonej herbaty, należy ją spożywać między posiłkami. Oznacza to, że powinieneś spożywać pić ją co najmniej dwie godziny przed i dwie godziny po posiłku. Podczas gdy picie zielonej herbaty pomiędzy posiłkami zapewni, że katechiny (przeciwutleniacze) nie będą reagować z kazeinami obecnymi w białku zwierzęcym lub mleku, spożywanie zielonej herbaty wraz z posiłkiem lub krótko przed lub po nim, zminimalizuje przyjmowanie składników odżywczych i zahamuje wchłanianie żelaza i minerałów z jedzenia. Chociaż powszechnie uważa się, że regularne picie zielonej herbaty jest korzystne dla zdrowia, konieczne jest zrozumienie, że nie należy przekraczać ilości wynoszącej trzy do pięciu filiżanek dziennie. Nadmierne spożycie tego napoju może powodować poważne skutki uboczne, takie jak niedokrwistość.

Nie wolno spożywać zielonej herbaty przed pójściem spać, ponieważ zawiera ona kofeinę i ma działanie moczopędne. Chociaż zielona herbata zawiera stosunkowo mniej kofeiny w porównaniu z innymi rodzajami herbat, nawet mniejsza zawartość kofeiny może wpływać na naszą zdolność snu, więc należy spożywać zieloną herbatę na co najmniej jedną do dwóch godzin przed pójściem spać.

Dodaj komentarz