Jak zniszczyć koronawirusa w 2 sekundy? Odkryto skuteczny sposób

Naukowcy z Ariel University odkryli sposób na zniszczenie koronawirusa w dwie sekundy. Według ich badań fale milimetrowe mogą zabić 99,8 procent COVID-19 i wirusa polio na powierzchniach w ciągu dwóch sekund.

Eksperci zbadali wpływ fal radiowych o długości od jednego do dziesięciu milimetrów na koronawirusa i poliowirusa. W wyniku badania odkryli, że promieniowanie niszczy patogeny w dwie sekundy. Fale milimetrowe nazwano także obiecującą metodą walki z komórkami nowotworowymi oraz metodą bezprzewodowej transmisji energii.

„Ten rodzaj promieniowania działa w trybie fal milimetrowych. Oznacza to, że mają długość fali około trzech milimetrów. Dla porównania: promieniowanie telefonu komórkowego ma długość fali około 30 centymetrów, a promieniowanie fali około 12 centymetrów” – wyjaśnił jeden z autorów pracy, profesor Moshe Einat.

Naukowcy zauważyli, że fale te podwyższają temperaturę, co pomaga w walce z wirusem. Okazały się skuteczne na różnych delikatnych powierzchniach, w tym na sprzęcie i maszynach. Jednak naukowcy wyrazili wątpliwości, czy ta metoda może być wykorzystana do zwalczania COVID-19 w ludzkim ciele.

Wcześniej rosyjscy naukowcy znaleźli sposób na neutralizację koronawirusa SARS-CoV-2 za pomocą światła. W tym celu naukowcy zastosowali fotouczulacz, substancję, która powoduje wrażliwość na światło.

Dodaj komentarz