Jak wyeliminować cukier z diety?

Nadmierne spożycie cukru jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia – nie tylko przyczynia się do nadwagi, ale też działa na nasz mózg podobnie jak alkohol czy heroina. Niestety, wiele osób nie potrafi zrezygnować z jedzenia słodyczy. Jak pokazują badania, przeciętny Polak spożywa około 50 kilogramów cukru rocznie. Jak wyeliminować lub chociaż ograniczyć ten składnik w swojej diecie?

Pierwszym krokiem jest zaprzestanie jedzenia słodyczy podczas wszelkich czynności wymagających koncentracji – zarówno podczas pracy, jak i na przykład, podczas oglądania filmów. Lekarze twierdzą, że brak skupienia się na jedzeniu komplikuje kontrolę ilości spożytego jedzenia.

Zmniejszenie spożycia słodyczy można osiągnąć stopniowo, na przykład ograniczając liczbę łyżeczek cukru w ​​herbacie lub kawie, aż do całkowitego porzucenia go. Ponadto, dietetycy zalecają całkowite wyeliminowanie słodkich napojów z powodu nadmiernej ilości kalorii, jakie zawierają.

Na przestrzeni ostatnich lat, naukowcy odkryli gwałtowny wzrost zachorowalności na raka u młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Główną przyczyną tej niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej jest rozprzestrzenianie się otyłości. Około jeden na 12 przypadków zachorowań na raka w Stanach Zjednoczonych jest spowodowany otyłością, a w Wielkiej Brytanii jeden na 20.

Dodaj komentarz