Jak szybko i bezpiecznie… przybrać na wadze?

Lekarze zazwyczaj zalecają przybranie na wadze osobom, które ważą zbyt mało, co może u nich powodować szereg problemów zdrowotnych. Kulturyści i inni sportowcy, również pragną przybrać na wadze poprzez zbudowanie większej masy mięśniowej. Jak szybko i bezpiecznie… przybrać na wadze?

Czy niedowaga może być niebezpieczna dla zdrowia?

Ludzie, którzy mają niedowagę, mogą mieć szereg problemów zdrowotnych, w tym:

  • bezpłodność
  • opóźnienia rozwojowe
  • osłabiony układ odpornościowy
  • osteoporozę
  • zwiększone ryzyko powikłań podczas operacji

Podczas gdy przybieranie na wadze może się okazać dla niektórych trudne, pomocne mogą się okazać niektóre typy pokarmów. Mogą one również zwiększyć masę mięśniową i poprawić ogólny stan naszego zdrowia.

Pokarmy, które pomogą nam szybko przybrać na wadze

Poniższe pokarmy są bogate w składniki odżywcze i mogą pomóc w osiąganiu wagi w sposób bezpieczny i skuteczny.

1. Mleko

Koktajle proteinowe mogą pomóc łatwo przybrać na wadze i są najskuteczniejsze, jeśli są pite krótko po treningu. Mleko oferuje nam mieszankę tłuszczu, węglowodanów i białek. Jest także doskonałym źródłem witamin i minerałów, w tym wapnia. Zawartość białka w mleku sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla osób chcących zbudować mięśnie.

2. Koktajle proteinowe

Koktajle proteinowe pomagają łatwo i skutecznie przybierać na wadze. Shake jest najbardziej skuteczny w budowaniu mięśni, jeśli jest wypijany krótko po treningu. Należy jednak pamiętać, że tego typu koktajle często zawierają dodatkowy cukier i inne dodatki, których należy unikać. Czytajcie ostrożnie etykiety.

3. Ryż

Kubek ryżu zawiera około 200 kalorii, a także jest dobrym źródłem węglowodanów, które przyczyniają się do przybierania na wadze.

4. Czerwone mięso

Wykazano, że spożycie czerwonego mięsa, pomaga w budowaniu mięśni i przybieraniu na wadze. Stek zawiera zarówno leucynę, jak i kreatynę, składniki odżywcze, które odgrywają istotną rolę w zwiększaniu masy mięśniowej. Stek i inne czerwone mięsa, zawierają zarówno białko, jak i tłuszcz, które sprzyjają przybieraniu na wadze. Jedno z badań wykazało, że dodanie chudego czerwonego mięsa do diety 100 kobiet w wieku 60-90 lat, pomogło im przybrać na wadze i zwiększyć siłę o 18 procent.

5. Orzechy i masło orzechowe

Regularne spożywanie orzechów może pomóc w uzyskaniu wagi. Orzechy są świetną przekąską i mogą być dodawane do wielu posiłków, w tym sałatek. Surowe lub suche, prażone orzechy, gwarantują największe korzyści zdrowotne.

6. Pieczywo pełnoziarniste

Pełnoziarnisty chleb zawiera złożone węglowodany, które mogą sprzyjać przybieraniu na wadze. Niektóre zawierają również nasiona, które zapewniają dodatkowe korzyści.

7. Łosoś

Sześć uncji łososia zawiera około 240 kalorii. Jest on również bogaty w zdrowe tłuszcze, co czyni go dobrym wyborem dla osób chcących przybrać na wadze. Zawiera również wiele składników odżywczych, w tym omega-3 i białko.

8. Suszone owoce

Suszone owoce są bogate w składniki odżywcze i kalorie. Jedna czwarta szklanki suszonej żurawiny, zawiera około 130 kalorii. Możesz też sięgnąć po suszonego ananasa, czereśnie lub jabłka. Suszone owoce są powszechnie dostępne lub można wysuszyć świeże owoce samodzielnie, w domu.

9. Awokado

Awokado jest bogate w kalorie i tłuszcze, a także niektóre witaminy i minerały.

10. Jajka

Dodaj komentarz