Jak poprawić wzrok? Wystarczą 3 minuty ćwiczeń dziennie

Zdaniem okulisty Rui Hiramatza, istnieje pewien prosty sposób na poprawę widzenia. Lekarz zaleca wszystkim ludziom regularne ćwiczenia wzroku.

Według specjalisty, oczy należy regularnie trenować. Pierwsza metoda to ćwiczenia punktowe Gabora, które są specjalnymi wzorcami do znajdowania różnic. Powinny być wykonywane tylko przez trzy minuty dziennie. Pierwsze pozytywne rezultaty będą zauważalne już po dwóch tygodniach.

Druga metoda to termoterapia. Trzeba wziąć ręcznik, zmoczyć go i podgrzać w kuchence mikrofalowej przez 30-40 sekund. Na zamknięte powieki należy nałożyć ciepłą szmatkę i poczekać, aż ostygnie.

Trzecią metodą jest spożywanie szpinaku. Należy go włączyć do diety, ponieważ szpinak pomaga zapobiegać zaćmie i zwyrodnieniu plamki żółtej.

Wcześniej naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli, że choroba refluksowa przełyku, której jednym z objawów jest zgaga, wiąże się z wysokim ryzykiem zachorowania na raka krtani i przełyku. Powiązane zjawisko zwane refluksem kwaśnym lub zgagą, uszkadza tkanki przełyku i krtani, a przy dłuższej ekspozycji może prowadzić do śmiertelnej choroby – raka.

Dodaj komentarz