Homeopatia ratunkiem dla dzieci z ADHD?

Jak pokazują badania, naturalne składniki mogą pomóc w walce z nadpobudliwością psychoruchową. ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, bywa bardzo często mylony z niegrzecznym zachowaniem, szczególnie u dzieci. Dziecko, u którego w końcu stwierdza się nadpobudliwość, kierowane jest zwykle na leczenie farmakologiczne. Okazuje się jednak, że symptomy ADHD można leczyć homeopatycznie.

ADHD objawia się u dzieci podenerwowaniem i brakiem skupienia na jednej czynności, które można łagodzić stosując odpowiednią dietę. Przede wszystkim, z codziennej diety dziecka trzeba wykluczyć produkty odpowiedzialne za dodatkowe pobudzenie – sztuczne słodziki, kofeinę, cukier, sztuczne barwniki (zawarte m.in. w słodyczach), czy produkty mogące wywołać alergię (np. mleko). Te ostatnie trzeba testować na każdym dziecku indywidualnie. Następnie, do codziennej diety należy włączyć świeże, organiczne produkty zawierające następujące składniki – cholinę, inozytol, olej z wątroby dorsza i fosfatydyloserynę. Posiadają one właściwości relaksujące mózg.

Problem ADHD należy traktować holistycznie. Oprócz dbania o odpowiednią dietę dziecka, należy także zwrócić uwagę na to, jak spędza ono swój wolny czas – ograniczone oglądanie telewizji i stałą pora chodzenia spać, to absolutne podstawy.

Leczenie dziecka z ADHD na pewno jest wyzwaniem, można jednak podejść do niej na różne sposoby. Farmakologia nie musi być jedynym wyjściem.

Dodaj komentarz