Francuscy naukowcy stworzyli medalion przeciwko koronawirusowi

Francuscy naukowcy stworzyli urządzenie, które jest w stanie zniszczyć do 93,5 procent koronawirusów w powietrzu. Sprzęt wygląda jak medalion i powinien być noszony na szyi – donosi gazeta „Le Parisien”.

Firma z siedzibą w Yvelines, początkowo specjalizowała się w opracowywaniu leków przeciw malarii. Naukowcy odkryli, że komary wywołujące malarię, skupiają się na cząsteczkach ludzkiego zapachu. Eksperci stworzyli aparat, pod wpływem którego wokół człowieka wytworzyło się pole elektryczne, a cząsteczki spadały na ziemię, więc komary nie mogły znaleźć ofiary węchem i były zdezorientowane w przestrzeni.

To właśnie ten wynalazek firma zmodernizowała do walki z koronawirusem. Naukowcy dodali ozonizator do urządzenia i pewien minerał, którego nazwa jest utrzymywana w tajemnicy.

Gadżet został już zatwierdzony w paryskim Instytucie Pasteura. Przeprowadzono tam eksperyment, podczas którego urządzenie zostało umieszczone w zamkniętym pomieszczeniu z dużą liczbą koronawirusów. W ciągu 10 minut, medalion zniszczył 94 procent wirusów. Pomimo faktu, że w pomieszczeniu nie było infekcji powodującej chorobę u ludzi, naukowcy są przekonani, że gadżet jest w stanie sobie z nią poradzić.

Medalion kosztuje 79 euro. Jego bateria wystarcza na 20 godzin na jednym ładowaniu. Obecnie firma produkuje 400 sztuk tego urządzenia dziennie.

Dodaj komentarz