Elon Musk opowiedział o swoim pomyśle czipowania ludzi

Założyciel Tesli i Space X, Elon Musk, powiedział, że chipy mózgowe, które rozwija jego startup, pozwolą ludziom słyszeć dźwięki poza zwykłymi częstotliwościami – donosi The Independent.

Według przedsiębiorcy, ostatecznym celem projektu jest ustanowienie bezpośredniego połączenia między komputerem a ludzkim mózgiem za pomocą wszczepionego chipa. Zaznaczył, że z pomocą tej technologii będzie można słuchać muzyki wprost w głowie. Musk dodał również, że używając chipów, osoby z uszkodzeniem mózgu będą mogły przywrócić ruchomość kończyn.

Musk powiedział wcześniej, że ludzie z chipem będą także w stanie kontrolować poziom swoich hormonów. Według niego, przy pomocy chipa będzie można spokojnie usunąć niepokój lub skoncentrować się na myśleniu. Urządzenie pozwoli również użytkownikowi stymulować wydzielanie oksytocyny, serotoniny i innych chemikaliów.

W maju miliarder ogłosił, że jego firma Neuralink wkrótce wszczepi pierwszy chip w ludzkim mózgu. Według niego, prace nad stworzeniem implantu zakończą się w ciągu roku. Przedsiębiorca wyjaśnił, że implant umieszcza się pod kością czaszki, a następnie łączy się go z mózgiem za pomocą elektrod, po czym zaczyna on pełnić funkcję ludzkiego organu.

Dodaj komentarz