e-Zdrowie w Polsce – wdrożenia z różnych punktów widzenia: kraj, region, placówka medyczna, pacjent.

Za nami Internetowe XVI Forum Rynku Zdrowia (19-20 października 2020 r.). Termin tegorocznego Forum skłaniał do omówienia rozwiązań poprawiających funkcjonowanie polskiego systemu opieki zdrowotnej w szerokim kontekście pandemicznej rzeczywistości, której wszyscy doświadczamy od kilku miesięcy.

Forum Rynku Zdrowia – organizowane od 2005 r. przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu i portalu Rynek Zdrowia – stało się jedną z najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych debat poświęconych ochronie zdrowia. Każdego roku biorą w niej udział wybitne postaci medycyny, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzyści, menedżerowie podmiotów leczniczych, eksperci, liderzy przemysłu farmaceutycznego i innych branż związanych z szeroko rozumianym sektorem medycznym. CompuGroup Medical Polska jest wieloletnim partnerem tego wydarzenia.

Tegoroczna edycja Forum Rynku Zdrowia, ze względu na wymogi sanitarne, w całości przeprowadzona została w internecie, bez udziału publiczności. 21 debat realizowanych przez studio telewizyjne transmitowaliśmy m.in. w portalu rynekzdrowia pl i na stronie forumrynkuzdrowia.pl. Internetowa formuła stała się koniecznością, z drugiej jednak strony pozwoliła uczestniczyć w debatach większej liczbie osób, niż gdybyśmy spotkali się w tradycyjny, stacjonarny sposób.

Wszystkie debaty odtworzono live ponad 100 tys. razy! Internetowe XVI Forum Rynku Zdrowia zainaugurowała dyskusja pt.: „Czy wygrywamy z koronawirusem?”. Debata odnotowała aż 54 tys. odtworzeń, w kulminacyjnym momencie oglądało ją 2,4 tys. osób. Jej uczestnicy odpowiadali, między innymi na pytania: Czy wytyczanie strategii walki z pandemią to zadanie dla polityków czy ekspertów? Modele zarządzania pandemią w wybranych krajach i polskie rozwiązania – kto odniósł sukces? Jak bezpiecznie otworzyć system dla leczenia wszystkich pacjentów, nie tylko tzw. covidowych?

Jedną z elementów tegorocznego Forum Rynku Zdrowia była debata pt.: e-Zdrowie w Polsce – wdrożenia z różnych punktów widzenia: kraj, region, placówka medyczna, pacjent.

Podczas debaty dowiedzieliśmy się między innymi o stymulującym wpływie pandemii COVID-19 na cyfryzację ochrony zdrowia, pracach nad „Strategią e-Zdrowia” oraz zastosowaniu rozwiązań takich jak Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-zwolnienia, e-skierowania.
Jednym z uczestników debaty był Rafał Włach – dyrektor handlowy CompuGroup Medical Polska.

Pełna retransmisja debaty znajduje się pod tym adresem.

Retransmisja wszystkich debat Internetowego XVI Forum Rynku Zdrowia i „Wieczoru Portretów Polskiej Medycyny 2020”, są dostępne w portalu rynekzdrowia.pl.

Dodaj komentarz