Dlaczego warto zrezygnować ze słodzonych napojów?

Rozpoczęcie procesu odchudzania nie wymaga wielu poświęceń. Wystarczy zrezygnować z jednego słodkiego napoju na rzecz szklanki wody, żeby znacznie zmniejszyć ogólne spożycie kalorii i poprawić swoje zdrowie – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Wirginii.

Uczestnicy badania zostali poproszeni o zrezygnowanie z jednego słodkiego napoju dziennie i wypicie szklanki wody. Ten krok pozwolił im zmniejszyć zawartość kalorii w diecie średnio o 6%. Naukowcy zwracają uwagę na ilość cukru zawartego w Coca-Coli i innych napojach gazowanych. Podkreślają, że zaledwie półlitrowa butelka tego popularnego napoju, zawiera aż 50 gramów lub 10 łyżeczek cukru. Co jeśli, tego samego dnia wypijesz jeszcze kilka posłodzonych herbat lub kaw? – pytają.

Badacze odkryli, że osoby, które lubią słodkie napoje, bardzo często są również uzależnione od innych, niezbyt zdrowych potraw: przetworzonego czerwonego mięsa, słodyczy i fast-foodów. Wygląda na to, że ludzkie zachowania żywieniowe wynikają z holistycznego i złożonego mechanizmu, który musimy jeszcze zrozumieć.

Dodaj komentarz