Dlaczego warto pić wodę?

Woda jest dla nas naturalna, niemal jak powietrze. W naszych warunkach klimatycznych nie ma żadnego problemu z dostępem do H2O. Według obliczeń Mayo Clinic, dorośli mężczyźni powinni pić dziennie ok. 3 litrów wody.

Dlaczego?

Woda jest najważniejszą substancją, która wpływa na prawidłową pracę organizmu

Badania wykazały, że woda reguluję prędkość metabolizmu i oczyszcza organizm z toksyn. Nie można czekać, kiedy poczujemy pragnienie, wodę trzeba pić regularnie przez cały dzień.

Woda pomaga poczuć się lepiej każdego dnia

Naukowcy z Uniwersytetu Maastricht w Holandii odkryli, wystarczyło pić siedem szklanek wody dziennie, aby osoby uskarżające się na migrenowe bóle głowy, poczuły ulgę.

Woda to wróg pustych kalorii

Kto z nas nie lubi podjadać? Jest na to idealny sposób. Wystarczy pić wodę. H2O sprawi, że szybko minie chęć na batonika lub hamburgera, którego nasz organizm akurat wcale nie potrzebuje.

Woda zwiększa poziom energii

Regularne picie wody sprawia, że nie czujemy się tak bardzo zmęczeni trudami codziennego życia. W dodatku woda o wysokim pH (8,4), pomaga zapobiegać chorobom i wyrównuje poziom kwasowości.

Woda to najlepszy drink

Kiedy chcemy się czegoś napić, często wybieramy gazowane napoje lub substytuty soków. Lepiej wtedy zdecydować się na wodę, z którą nie dostarczymy do organizmu szkodliwych substancji. Woda jest też zbawienna, kiedy pijemy alkohol. Wypicie dwóch litrów wody po mocno zakrapianej imprezie sprawi, że następnego dnia głowa nie będzie bolała tak mocno.

Dodaj komentarz