Czy samodzielne leczenie koronawirusa może być niebezpieczne?

Po wybuchu pandemii koronawirusa w sieci zaczęły pojawiać się różne schematy zwalczania COVID-19, jednak zdaniem ekspertów, samoleczenie tej choroby jest niezwykle niebezpieczne – pisze BBC.

Zdaniem wielu ekspertów, algorytmy leczenia infekcji bardzo szybko stają się nieaktualne. Lekarze zauważają, że COVID-19 jest chorobą słabo poznaną, a sposoby jej zwalczania są stale ulepszane.

„Dlatego nawet korzystając z prawdziwej rekomendacji, można [faktycznie] postępować według starego i nieskutecznego już schematu” – twierdzą badacze.

Zdaniem ekspertów, nagły wzrost prób samodzielnego radzenia sobie z chorobą prowadzi tylko do tego, że potrzebujący pewnych leków nie mogą ich znaleźć w aptekach, bo inni kupują leki „na wszelki wypadek”. Badacze dodają, że bardzo często w publikowanych w sieci schematach leczenia COVID-19, pojawiają się suplementy diety i medycyna tradycyjna, jednak w żaden sposób nie wpływają one na przebieg choroby.

Leczenie koronawirusa powinno być dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę charakterystykę organizmu danego pacjenta.

„Ludzie, którzy decydują się na zażywanie różnych leków, często nie wiedzą nawet, na co się leczyć” – twierdzą specjaliści dodając, że ​​niewłaściwe leczenie choroby może bardzo zaszkodzić organizmowi.

Dodaj komentarz