Czy pandemia zniknie latem? Jest komentarz ekspertów

Kanadyjscy naukowcy stwierdzili, że koniec pandemii koronawirusa nie może być spowodowany upalną, letnią pogodą. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym „Canadian Medical Association Journal”.

W ramach badania, eksperci postanowili obalić lub potwierdzić tezę, że wraz z nadejściem upałów wirus SARS-CoV-2 będzie mniej aktywny, a pandemia ustanie.

Niestety, wyniki badań nie wykazały związku między początkiem lata na półkuli północnej Ziemi a końcem kryzysu pandemicznego.

„Wzrost epidemii COVID-19 nie jest związany z lokalizacją regionu i temperaturą i jest słabo związany z wilgotnością względną lub bezwzględną” – mówią badania.

Specjaliści przebadali 144 regiony, w których odnotowano co najmniej 10 przypadków koronawirusa. W szczególności naukowcy przeanalizowali dane uzyskane z różnych stanów i prowincji Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady. Przeanalizowano również informacje o tym, jak władze lokalne walczyły z COVID-19.

Zdaniem naukowców, na rozprzestrzenianie się wirusa nie ma wpływu pogoda, ale jakość interwencji w zakresie zdrowia publicznego.

Dodaj komentarz