Czy iPhone 12 może być szkodliwy dla zdrowia?

Amerykańscy kardiolodzy twierdzą, że iPhone 12 jest niebezpieczny dla pacjentów z chorobami serca – donosi kanał telewizyjny NBC25 News.

Specjaliści z Henry Ford Heart and Vascular Institute (Detroit) przeprowadzili badanie, w którym określili zagrożenia dla zdrowia związane z nowymi iPhone’ami. Lekarze zauważyli, że magnes znajdujący się w smartfonach Apple, realnie wpływa na działanie wszczepionych rozruszników serca i defibrylatorów.

W ramach eksperymentu, doktor Gurjit Singh i jego koledzy trzymali iPhone’a 12 Pro na klatce piersiowej pacjenta z wszczepionym defibrylatorem. W wyniku tej operacji, wbudowany sprzęt medyczny wyłączył się.

„Kiedy zdjęliśmy telefon z klatki piersiowej, defibrylator natychmiast wrócił do normalnego działania” – powiedział Singh reporterom.

Zdaniem naukowca, grupa ekspertów była oszołomiona takim zachowaniem urządzenia.

„Założyliśmy, że magnes w iPhonie jest zbyt słaby, aby wpłynąć na urządzenie medyczne” – podkreślił specjalista.

Gurjit Singh wyjaśnił, że wszczepione urządzenia kardiologiczne mają wyłącznik magnetyczny, dzięki czemu lekarze mogą w razie potrzeby, nieinwazyjnie wpływać na działanie sprzętu.

Smartfony mogą szkodzić ludziom z chorobami serca. Aby uniknąć problemów z wszczepionym sprzętem medycznym, amerykańscy lekarze zalecili, aby nie nosić iPhone’a 12 w górnej kieszeni koszuli lub płaszcza, a także nie kłaść ich na klatkę piersiową.

Wcześniej Apple przyznał, że magnes wbudowany w iPhone’a 12, niezbędny do prawidłowego ładowania urządzenia, może zakłócać działanie rozruszników serca i defibrylatorów.

Dodaj komentarz