Cztery poranne nawyki, które niszczą nasze zdrowie

Naukowcy wymienili cztery poranne nawyki, które niszczą nasze zdrowie i w konsekwencji zwiększają ryzyko chorób i przedwczesnej śmierci.

Pominięcie śniadania aż o 87 procent zwiększa ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia. Ponadto, brak śniadania wpływa także negatywnie na wagę, ponieważ może doprowadzić do późniejszego przejadania. Ludzie, którzy rano dobrze się odżywiali, spalili w ciągu dnia prawie dwukrotnie więcej kalorii.

Picie kawy przed posiłkami może poważnie zaszkodzić organizmowi. Czarna kawa wypita na pusty żołądek może wpływać na poziom glukozy we krwi. Zaleca się wypić szklankę ciepłej wody przed śniadaniem, a dopiero po posiłkach wypić kawę.

Naukowcy twierdzą, że szklanka soku na śniadanie, jak każdy inny słodki napój, zwiększa ryzyko cukrzycy o 16 proc. Najlepiej zastąpić ten napój świeżymi owocami bogatymi w błonnik. Należy również pamiętać, że dla długotrwałej sytości, należy spożywać pokarmy bogate w białko i odpowiednie tłuszcze.

Ponadto, jeden plasterek bekonu dziennie, może zwiększyć ryzyko raka jelita grubego aż o 20 procent. Już 25 gramów tego produktu dziennie, może doprowadzić do pojawienia się guza w jelicie grubym.

Dodaj komentarz