CompuGroup Medical podpisał umowę kupna amerykańskiej firmy eMDs

CompuGroup Medical wzmacnia pozycję na rynku dzięki jednemu z największych przejęć w historii firmy. 23 listopada 2020 CGM podpisał umowę kupna amerykańskiej firmy eMDs.

Baza klientów eMDs składa się obecnie z ponad 60 000 dostawców usług medycznych i obejmuje ponad 70 specjalności. Dzięki tej transakcji CompuGroup Medical znacznie zwiększy bazę klientów w Stanach Zjednoczonych. Grono CGM zasili blisko 1400 nowych pracowników, wnosząc tym samym swoje cenne umiejętności i wiedzę ekspercką. eMDs ma bardzo silną sieć partnerów dystrybucyjnych co w połączeniu z wykwalifikowanym zespołem pracowników oraz nowoczesnymi produktami, wzmocni pozycję CompuGroup Medical w USA.

Rozwiązania dostarczane przez firmę eMDs Idealnie wpisują się w portfolio CGM. Jej głównymi produktami są ambulatoryjne systemy informacyjne oraz usługi outsourcingu w zakresie fakturowania usług medycznych. Produkty są innowacyjne, szybko się rozwijają, a część z nich otrzymała uznawaną na rynki amerykańskim nagrodę „Best in KLAS”.

Frank Gotthardt, CompuGroup Medical SE & Co. KGaA

„Dopasowanie do naszego istniejącego portfolio produktów jest doskonałe. W ostatnich latach stworzyliśmy w Stanach Zjednoczonych solidne podstawy i już teraz zajmujemy ugruntowaną pozycję w ważnej dziedzinie laboratoryjnych systemów informacyjnych”- powiedział Frank Gotthardt, założyciel i dyrektor generalny CompuGroup Medical SE & Co. KGaA. CGM jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań e-zdrowia na świecie. „Jesteśmy głęboko przekonani, że zarówno klienci CGM, jak i eMDs odniosą korzyści z tej transakcji dzięki uzupełniającym się mocnym produktom”.

„Wraz z firmą CompuGroup Medical znaleźliśmy partnera, który rozumie amerykański biznes w zakresie usług informatycznych i technologicznych związanych z opieką zdrowotną i podziela nasz cel, jakim jest przywództwo na rynku i dalsze rozwijanie cyfryzacji opieki zdrowotnej”- powiedział Derek Pickell, CEO eMDs.

Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca 2020 roku i jest w szczególności uzależnione od uzyskania zgody amerykańskich organów kontroli fuzji i kontroli inwestycji.

O firmie CompuGroup Medical SE & Co. KGaA

CompuGroup Medical to jedna z wiodących firm z branży e-zdrowia na świecie z bazą przychodów w wysokości 746 milionów euro w 2019 roku. Jej oprogramowanie jest przeznaczone do wspierania wszystkich działań medycznych i organizacyjnych w gabinetach lekarskich, aptekach, laboratoriach i szpitalach. Usługi CompuGroup Medical opierają się na wyjątkowej bazie klientów, obejmującej ponad 1,5 miliona użytkowników w tym lekarzy, dentystów, farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia w placówkach szpitalnych i ambulatoryjnych. Z lokalizacjami w 18 krajach i produktami w 56 krajach na całym świecie, CompuGroup Medical jest firmą z branży e-Zdrowia, która ma jeden z najwyższych zasięgów wśród dostawców usług e-zdrowia. Około 6300 wysoko wykwalifikowanych pracowników wspiera klientów innowacyjnymi rozwiązaniami przy stale rosnących wymaganiach systemu opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz