CompuGropu Medical znacząco zwiększa portfolio produktów

W ubiegłym tygodniu CompuGropu Medical podpisało umowę dotyczącą nabycia części portfela produktów potentata na rynku medycznych systemów informacyjnych – firmy IT Healthcare firmy Cerner.
Kontrakt ten jest jednocześnie największym pojedynczym przejęciem w historii CGM. Kluczowymi produktami zakupionego portfolio są Medico i Selene, wiodące szpitalne systemy informacyjne w Niemczech oraz w Hiszpanii. Transakcja dotyczyła także oprogramowania Soarian Health Archive (SHA), służącego do archiwizacji dokumentów dla dostawców opieki zdrowotnej. Grupa klientów, korzystających z ww. rozwiązań obejmuje 250 szpitali w Niemczech oraz 65 szpitali w Hiszpanii.

CompuGroup Medical

jedną z wiodących firm sektora eHealth na świecie. Oferuje produkty z zakresu oprogramowania, projektowane w celu wspierania wszelkich działań o charakterze medycznym i organizacyjnym w gabinetach lekarskich oraz szpitalach. Usługi świadczone są w oparciu o jedyną w swoim rodzaju bazę klientów, która obejmuje około 500 000 lekarzy, stomatologów i innych dostawców usług oraz setki szpitali i sieci placówek medycznych. CompuGroup Medical może pochwalić się największym zasięgiem terytorialnym swoich usług wśród dostawców z branży eHealth. Firma prowadzi działalność w 19 krajach Europy, a także w Malezji, Arabii Saudyjskiej i w USA. Aktualnie zatrudnia prawie 5 500 pracowników.

CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

Producent nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie, w tym multimedialnemu Elektronicznemu Rekordowi Pacjenta oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań CGM Polska korzystają największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 100 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne inwestycje w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. W 2006 roku CGM Polska stało się częścią CompuGroup Medical, działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. CGM Polska uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od 25 lat.

Dodaj komentarz