Botox – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Każda kobieta chce jak najdłużej cieszyć się piękną i jędrną cerą. Dla zachowania idealnej skóry, niezbędna jest odpowiednia dieta oraz pielęgnacja. Nie bez znaczenia jest także ruch, najlepiej ten na świeżym powietrzu, ponieważ pomaga dotlenić komórki całego ciała, zapewniając nam nie tylko dobre samopoczucie, ale także atrakcyjny wygląd. A co z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej? Czy są one skuteczne i w pełni bezpieczne?

Jednym z najbardziej chwalonych zabiegów, stał się w ostatnich latach botox. Zanim zdecydujecie się na ten zabieg, dowiedzcie się jak najwięcej o jego głównych zaletach.

Korzyści związane z wykorzystaniem botoksu w medycynie estetycznej są znane już od lat. Toksyna botulinowa jest substancją zdolną do oferowania optymalnych rezultatów, z możliwością działania miejscowego. Udowodniono również, że jeśli jest właściwie stosowana, jest całkowicie bezpieczna.

Do czego służy botox w medycynie estetycznej?

Obecnie istnieją dwa główne zastosowania botoksu w medycynie estetycznej. Jeden z nich ma na celu wyeliminowanie zmarszczek na twarzy, podczas gdy inne zastosowanie ma na celu zmniejszenie pocenia się w obszarach ciała, gdzie jest ono nadmierne.

Czy botox może być stosowany do każdego rodzaju zmarszczek na twarzy?

Najczęściej stosuje się leczenie okolicy okołooczodołowej i czołowej, chociaż można używać go na całą twarz. Ponadto, leczenie botoksem, prawidłowo przeprowadzone, nie wywołuje niedowładu w twarzy. Specjalista zawsze szuka właściwej równowagi między zachowaniem wyrazu twarzy a pożądanym efektem.

Czy botox może być stosowany do nadmiernego pocenia się w każdej części ciała?

Tak, ale jego użycie jest najbardziej powszechne w regionach takich jak: czoło, pachy i skóra głowy, a także dłonie.

Czy technika wstrzykiwania jest bolesna?

Nie, ponieważ wstrzykiwane ilości są bardzo małe a procedura wykonywana jest z dużą delikatnością. Jednak przed sesją może zostać użyty krem ​​znieczulający, który minimalizuje możliwość odczuwania bólu. Czas trwania zabiegu wynosi około 10-15 minut. Następnie pacjent może prowadzić całkowicie normalne życie, z wyjątkiem kilku prostych instrukcji, które powinny być przestrzegane przez pierwsze 4 lub 5 dni po zastosowaniu botoksu.

Kiedy efekt zostanie zauważony i jak długo będzie się utrzymywał?

Po zabiegu likwidacji zmarszczek na twarzy, pacjent zaczyna zauważać efekty już po 6-7 dniach od sesji.

Czy są jakieś efekty uboczne związane z zabiegami kosmetycznymi z użyciem botoksu?

Leczenie toksyną botulinową zawsze odbywa się zgodnie z ustalonymi klinicznie parametrami i nie ma skutków ubocznych. Stosowane dawki są sprawdzonym minimum, aby uzyskać pożądane wyniki, zaś techniki iniekcji zapewniają, że efekt będzie lokalny i zauważalny tylko i wyłącznie w obszarze wymagającym poprawy.

Dodaj komentarz