Bill Gates podał datę zakończenia pandemii koronawirusa

Założyciel Microsoftu Bill Gates uważa, że ​​pandemia koronawirusa zakończy się w wielu krajach do końca 2021 roku.

Gates powiedział, że pandemia spowodowała straty gospodarcze o wartości bilionów dolarów, ale wciąż musimy jeszcze pomyśleć o poważnej inwestycji w szczepionkę. Miliarder uważa, że ​​kraje rozwinięte będą w stanie pokonać COVID-19 do końca 2021 roku, a reszta świata zakończy pandemię do końca 2022 roku. Jednak założyciel Microsoftu uważa, że ​​pandemia poważnie cofnęła ludzkość:

„Miną lata, zanim wrócimy do miejsca, w którym byliśmy na początku 2020 roku” – twierdzi Gates.

„Założę się, że na całym świecie będą dostępne dwie szczepionki” – powiedział Gates.

Według niego, testowanie leku przeciwko koronawirusowi jest w pełnym toku w Chinach i Rosji, podczas gdy Fundacja Billa i Melindy Gatesów będzie potrzebować około trzech do czterech miesięcy na przetestowanie i wyszukanie skutków ubocznych własnej szczepionki.

Oceniając działania rządu USA przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa, Gates zauważył, że ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli zostały przyjęte zbyt późno. Miliarder uważa również, że większość testów przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych na obecność choroby jest „całkowicie bezużyteczna”.

Podsumowując, Bill Gates powiedział, że pandemia bardzo go ograniczyła, ponieważ przedsiębiorca bardzo dużo podróżował. Jednak Gates dostrzegł pewną korzyść w globalnej katastrofie, ponieważ mógł spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Dodaj komentarz