Bill Gates ostrzega świat przed nową pandemią. Co wydarzy się tym razem?

Założyciel Microsoftu, Bill Gates ostrzega przed nową pandemią, która miałaby się pojawić w ciągu najbliższych 20 lat. Biznesmen stwierdził to w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety „El Diario”.

Według Gatesa, prawdopodobieństwo, że za 20 lat będzie kolejna pandemia, wynosi około 50 proc. Aby zwalczyć rozprzestrzenianie się chorób, proponuje stworzenie „globalnego zespołu odpowiedzi na epidemię”.

Według Gatesa szerząca się obecnie choroba małpiej ospy, nie jest taka straszna.

„Fakt, że jest to związane z ospą, jest trochę przerażający, ale nie sądzę, że będzie to kolejna wielka pandemia. Ale to cudowne, że jesteśmy czujni” – powiedział założyciel Microsoftu.

W lutym poinformowano, że Gates napisał książkę pt. „Jak zapobiec następnej pandemii”. Publikacja ta ukazała się w maju. Gates sugeruje w niej, że pandemia koronawirusa może być ostatnią dla ludzkości. Gates przedstawił kroki, które można podjąć, aby uniknąć podobnych wydarzeń w przyszłości i zapewnić lepszą opiekę zdrowotną wszystkim ludziom na planecie. Opowiedział także o narzędziach potrzebnych do wczesnej walki z patogenami.

Dodaj komentarz