Aktywność fizyczna może zrównoważyć ryzyko zdrowotne związane z pracą biurową

Według badań, aktywność fizyczna jest szczególnie istotna w przypadku osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Najważniejszą częścią zmiany stylu życia w przypadku takich ludzi, powinno być poszukiwanie lub tworzenie możliwości codziennego poruszania się. Cotygodniowa dawka co najmniej 150 minut aktywności fizycznej, może znacznie zmniejszyć ryzyko zdrowotne u pracowników biurowych – wynika z badania.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney w Australii zbadali związek między aktywnością fizyczną i siedzącym trybem życia a przedwczesną śmiercią i umieralnością z powodu chorób układu krążenia i oszacowali, jaki poziom intensywności aktywności fizycznej może zrównoważyć ryzyko zdrowotne związane z długotrwałym siedzeniem.

Każdy ruch jest dobry dla zdrowia, ale aktywność fizyczna o umiarkowanej lub dużej intensywności – czyli czynności, które pozbawiają ludzi tchu – jest najsilniejsza i najbardziej efektywna czasowo. Ćwiczenia i sport to świetny, ale nie jedyny sposób na pozostanie aktywnym – szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach i jazda na rowerze, aby dostać się z miejsca na miejsce, to tylko niektóre z wielu możliwości, jakie oferuje nam codzienne życie – powiedzieli naukowcy.

Dodaj komentarz