8 najczęstszych błędów zdrowotnych popełnianych przez kobiety

Starasz się jeść regularnie i zdrowo, ćwiczysz i prowadzisz aktywny tryb życia, ale często w ciągu dnia czujesz się zmęczona, senna i całkowicie wyczerpana? Jeśli brzmi to znajomo, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najczęstsze błędy zdrowotne popełniane przez kobiety (zwłaszcza te, które starają się zrzucić kilka zbędnych kilogramów).

Picie zbyt małej ilości wody

Wiele kobiet twierdzi, że trudno jest im wypić 8 szklanek wody dziennie. Trudno się z tym nie zgodzić, ale musimy znaleźć sposób, aby zapewnić swojemu organizmowi odpowiednie nawilżenie przez cały dzień. Na przykład, możesz dodać do wody swoje ulubione owoce. Wiele osób lubi pić wodę z cytryną. Warto też pamiętać o tym, aby starać się włączyć do swojej diety więcej pokarmów bogatych w wodę. Odwodnienie może powodować suchość w ustach, zmęczenie, wahania nastroju, a nawet zaparcia. Picie wystarczającej ilości wody pomaga ograniczyć apetyt i łaknienie. Dodatkowo, pomoże ci osiągnąć cele dotyczące utraty masy ciała i poprawi ogólny stan twojego zdrowia. Wyrób w sobie zwyczaj picia 6-8 szklanek wody dziennie, aby uniknąć odwodnienia.

Pomijanie posiłków i jedzenie niepełnowartościowej żywności

Pomijanie posiłków spowalnia metabolizm i prowadzi do przejadania się, a co za tym idzie – przyrostu masy ciała i wielu poważnych chorób. Dodatkowo, gdy nie spożywamy wystarczającej ilości pełnowartościowej żywności w ciągu dnia, nic dziwnego, czujemy się senni i zmęczeni. Włącz do swojej diety pełnoziarniste pieczywo, fasolę, orzechy, nasiona, owoce i warzywa. Wszystkie te produkty przyspieszają metabolizm, poprawiają trawienie, zwiększają energię, pomagają trzymać głód pod kontrolą oraz poprawiają ogólny stan zdrowia. Zdecyduj się na co najmniej 3 porcje owoców i warzyw dziennie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści dla zdrowia i najlepszą ochronę przed licznymi chorobami.

Spożywanie zbyt małej ilości białka

To bardzo ważne, aby każdego dnia spożywać wystarczająco dużo chudego białka. Białko pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi, utrzymuje w ryzach głód, poprawia koncentrację oraz może pomóc w budowaniu masy mięśniowej i straceniu kilku zbędnych kilogramów.

Spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów

Spożywanie niewystarczającej ilości węglowodanów może prowadzić do bólów głowy, zmęczenia, wahania nastroju, zaparcia i nudności. Co więcej, może również sprawić, że zaczniesz się przejadać. Warto dodać do swojej diety pełnoziarniste rośliny strączkowe, ziarna, nasiona, orzechy, owoce i warzywa, ale należy spożywać je z umiarem. Unikaj jedzenia niezdrowej żywności bogatej w węglowodany, takiej jak ciastka, krakersy, suszone owoce, chleb, zboża i dżemy.

Spożywanie zbyt małej ilości tłuszczu

Jeśli spożywa się go poprawnie, tłuszcz nie powoduje przyrostu masy ciała. Spożywanie zbyt małej ilości tłuszczu lub całkowite wyeliminowanie go z diety jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Twój organizm potrzebuje zdrowego tłuszczu, aby funkcjonować poprawnie. Kilka łyżek zdrowych tłuszczów dziennie wystarczy, aby zachować zdrowie i szczupłą figurę. Dodaj do swojej diety awokado, nasiona, orzechy, masło orzechowe i oliwki, ale spożywaj je z umiarem. Należy unikać stosowania tłuszczów i olejów pochodzenia zwierzęcego.

Zbyt dużo ćwiczeń

Ćwiczenia są dobre dla ciebie, ale zbyt dużo ćwiczeń może sprawić, że będziesz zmęczona i wyczerpana, a także może spowodować słabszą regenerację mięśni, a nawet obrażenia. Co więcej, może to nawet prowadzić do lęku i depresji. Ludzie, którzy dużo ćwiczą wykazują tendencję do spożywania większej ilości żywności, ponieważ wierzą, że mogą łatwo spalić te dodatkowe kalorie. Ale jest to błąd. 30-60 minut ćwiczeń dziennie wystarczy, aby zachować zdrowie i utrzymać wagę pod kontrolą, oczywiście, jeśli trzymamy się zdrowej diety.

Zbyt mała ilość snu

Niewystarczająca ilość snu jest jednym z najgorszych błędów zdrowotnych popełnianych obecnie przez większość ludzi. Napięte harmonogramy dnia, imprezy w klubach i interesujące programy telewizyjne – to najczęstsze powody, dla których wielu z nas nie wysypia się. Jeśli nie przesypiasz przynajmniej 7 godzin na dobę, jesteś narażona na stres, lęk, depresję, bezsenność, dokuczliwy głód, otyłość i wiele innych problemów zdrowotnych.

Pomijanie ćwiczeń

„Mam dziś mnóstwo spraw do zrobienia, więc nie mam ani chwili na ćwiczenia”, „Dziś są moje urodziny, więc mogę pominąć trening”, „Nie czuję się dziś najlepiej, więc myślę, że nic się nie stanie, jak poleżę na kanapie”… Są to jedne z najczęstszych wymówek, które robimy, aby uniknąć ćwiczeń. Brak aktywności fizycznej może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym przejadania się, otyłości, złego trawienia, pogorszenia mięśni, a nawet wysokiego poziomu stresu i depresji. Nie zapominaj o codziennych spacerach, joggingu czy pływaniu lub jodze. Możesz również wybrać się na kurs tańca. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że będziesz aktywna każdego dnia.

Już dziś dokonaj w swoim życiu kilku małych zmian, aby cieszyć się zdrowiem i szczęściem.

Dodaj komentarz