77% młodych ludzi sprawdza internet w komórce zanim wstanie z łóżka

Z badań przeprowadzonych przez InsightExpress wśród studentów szkół wyższych oraz wśród młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat w 18 krajach wynika, że życie bez smartfona stało się dziś praktycznie niemożliwe.

77% ankietowanych polskiego „Pokolenia Y” stwierdziło, że często zanim wstaną z łóżka, sprawdzają maile, SMS-y i portale społecznościowe w swoich smartfonach – wynika z badań. Okazuje się, że smartfon towarzyszy młodym ludziom dosłownie wszędzie. Nawet kiedy się myją i przygotowują do wyjścia do pracy lub szkoły.

Aż 90% ludzi na całym świecie rozpoczyna swój codzienny rytuał dnia, od włączenia telefonu i połączenia się z internetem. 60% ludzi przyznaje, że zdarza im się w sposób niekontrolowany zaglądać do swojego smartfona w celu sprawdzenia wiadomości mailowych, tekstowych lub portali społecznościowych.

W skali światowej, to kobiety są bardziej skłonne do niekontrolowanego łączenia się z siecią. 85% kobiet i 63% mężczyzn, zauważa u siebie częste niekontrolowane sięganie po smartfona w celu sprawdzenia wiadomości w internecie.

W Polsce, 4 z 5 respondentów używa smartfonów w łóżku, co też pokrywa się ze średnią światową. Ponad 1/3 respondentów używa smartfona w łazience – podają Wirtualne Media.

Dodaj komentarz