4 oznaki, że twoje ciało potrzebuje więcej wapnia

Twoje ciało ma swój sposób na komunikowanie się z tobą. Ostrzega cię o sytuacjach krytycznych i niekrytycznych, dzięki czemu możesz podjąć środki zapobiegawcze i odpowiednio szybko udać się do lekarza.

Kiedy poziom wapnia w organizmie jest niski, pojawia się choroba u zwana „hipokalcemią”. Nieleczona może zagrażać życiu i prowadzić do śmierci.

Jeśli zauważyłeś u siebie którykolwiek z poniższych objawów, istnieje prawdopodobieństwo, że twoje ciało mówi ci, że zaczyna mu brakować wapnia.

Skurcze mięśni

Kiedy śpisz, skurcze atakują mięśnie twoich łydek i wysyłają rozdzierający ból w całym ciele – wystarczający, aby cię obudzić. Kilka kolejnych minut spędzasz na rozciąganiu i masowaniu. Jest to klasyczny sposób, w jaki twoje ciało mówi ci, że masz niedobór wapnia. Powinieneś włączyć do swojej diety mleko i inne produkty o wysokiej zawartości wapnia.

Kruche kości

Jeśli niewielki uraz doprowadził u ciebie do złamania, możesz mieć pewność, że masz niebezpiecznie niski poziom wapnia. Nasze ciała przestają budować nowe kości, zanim osiągniemy wiek 20 lat. W wieku 30 lat jesteśmy silnie uzależnieni od wapnia w naszej diecie, aby utrzymać nasze kości w zdrowiu. Od czasu do czasu musisz oceniać zdrowie kości swojego organizmu i wprowadzać niezbędne zmiany w diecie.

Zepsute zęby

Zepsute zęby oznaczają niski poziom wapnia. Wapń i fosfor utrzymują nasze zęby w silnym stanie, a próchnica jest wyraźnym przykładem niskiego spożycia wapnia. Kiedy organizm nie ma wystarczającej ilości wapnia, zaczyna go pobierać z zębów i kości.

Swędząca skóra, brzydkie paznokcie

Skóra i paznokcie są wskaźnikami naszego zdrowia. Stany skóry, takie jak łuszczyca i wyprysk (egzema), są związane z niedoborem wapnia. Jeśli chodzi o paznokcie, suche i łamliwe paznokcie są wskaźnikami niskiego poziomu wapnia we krwi. Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów wapnia skonsultuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz