13 podpowiedzi dotyczących diety

Zapisałeś się na siłownię i lodówkę masz zapakowaną zdrowymi produktami, ale waga nie chce iść w dół, a ty tracisz nadzieję? Istnieje wiele zdrowych porad odnośnie odżywiania, ale tych nigdy za mało.

Przedstawiamy 13 podpowiedzi, które możesz wykorzystać w swojej diecie.

1. Zdrowa żywność

Oczywiście, ale bez przesady. Orzechy, awokado, oliwa z oliwek i ciemna czekolada są naturalne i zdrowe, ale nie są pozbawione kalorii. Na przykład, awokado oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych, ale cały owoc to ponad 200 kalorii. Sprawdzaj kalorie poszczególnych produktów i podziel je na porcje, na kilka dni.

2. Nie omijaj śniadania

Może to się wydawać świetnym sposobem, aby zaoszczędzić trochę kalorii, ale należy pamiętać, że ludzie, którzy jedzą regularne posiłki, regularnie tracą na wadze. Zjedz każdego ranka pożywne śniadanie, aby uruchomić swój metabolizm.

3. Zrównoważona dieta

Jeśli chodzi o zrównoważoną dietę, pamiętajmy, że określone, małe porcje to jeden z kluczy do sukcesu. Mierz ilość ryżu albo sałatki kubkiem, albo za każdym razem nakładaj tyle samo łyżek.

4. Jedzenie na stojąco – stop!

Stanie przy otwartej lodówce to nie jest oszczędność czasu i energii, ale może prowadzić do bezmyślnego jedzenia. Najlepiej wyznaczyć sobie konkretny czas na przekąski w ciągu dnia. Lecz niech nie będą to paluszki, ale np. winogrona.

5. Nie skąp czasu na sen

Badania udowodniły, że ludzie, który się wysypiają i dają organizmowi wypocząć, otrzymują przypływ dodatkowej energii, którą można przeznaczyć na fitness lub ćwiczenia w siłowni.

6. Uwaga!

W przypadku żywności, która ma na opakowaniu napisane, że zawiera mniejszą liczbę kalorii, może to być mylące, ponieważ jest ona wypełniona dodatkowymi cukrami i dodatkami chemicznymi, które zastępują usunięte składniki.

7. Zapominasz jeść warzywa – to niedobrze

Każdego dnia powinno się jeść pięć porcji warzyw i owoców. Dieta pełna żywności pochodzenia roślinnego oferuje różnorodność składników odżywczych z mniejszą ilością kalorii i jednocześnie zwiększa prawdopodobieństwo schudnięcia.

8. Robienie tylko jednego rodzaju ćwiczeń nie jest zdrowe

Skupiając się tylko na ćwiczeniach kardio, zapominamy na przykład o wydolnościowych i siłowych. Trzeba pamiętać, że fitness to cała układanka, która wzmacnia stawy, buduje masę mięśniową i zwiększa tempo przemiany materii.

9. Nie pracuj i nie ćwicz na czczo

Badania pokazują, że wtedy spalane kalorie pochodzą z mięśni, a nie tłuszczu. Przecież nie chodzi nam o to, żeby tracić masę mięśniową. Jedzenie dodaje także energii, która jest pomocna przy każdym treningu!

10. Wycinanie całych grup żywności ze swojego jadłospisu

Nie jest dobrym sposobem na tracenie kalorii. Może to doprowadzić do niedoboru niektórych składników odżywczych. Eliminując chleb automatycznie to samo robimy z węglowodanami, które jednak są naszemu organizmowi potrzebne.

11. Jemy za mało, to podstawowy problem

Diety nie są po to, aby się głodzić. Pięć posiłków dziennie zapewni nam to, że nie będziemy podjadać niezdrowych, tuczących przekąsek.

12. Jedzenie poza domem – bomby kaloryczne

Wycieczka do ulubionej restauracji to świetny sposób na relaks, ale jest bardziej prawdopodobne, że zjemy więcej niż byśmy chcieli. Porcje są dość duże, dodatkowo serwowane są zakąski, słodkie napoje, desery. Jeżeli liczymy kalorie to spytajmy się obsługi czy można zmniejszać porcje. Jeżeli nie, a jesteś ze znajomym, poproś o dwa talerze. Wtedy podzielicie się jedną porcją. Zaoszczędzicie i pieniądze i kalorie.

13. Po ciężkim treningu często odczuwa się potrzebę zjedzenia czegoś

Błędem jest rzucanie się na pierwszą zobaczoną rzecz. Wtedy nasze wysiłki pójdą na nic. Popijaj sobie wodę mineralną, by stworzyć uczucie sytości i poczekaj spokojnie do następnego, planowanego posiłku o określonej porze.
Dodaj komentarz